Producenci
Promocje
144p - bazowy pellet dla koni niepracujących - ważność do 26.06. - 20 kg - Il Campi.one
144p - bazowy pellet dla koni niepracujących - ważność do 26.06. - 20 kg - Il Campi.one

84,15 zł

Cena regularna: 99,00 zł

Najniższa cena: 99,00 zł
szt.
344p - mesz dietetyczny 15 kg - ważność do 21.06. - Il Campi.one
344p - mesz dietetyczny 15 kg - ważność do 21.06. - Il Campi.one

90,10 zł

Cena regularna: 106,00 zł

Najniższa cena: 106,00 zł
szt.
244p - musli metaboliczne 12 kg - ważność do 22.06. - Il Campi.one
244p - musli metaboliczne 12 kg - ważność do 22.06. - Il Campi.one

81,60 zł

Cena regularna: 96,00 zł

Najniższa cena: 96,00 zł
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Elektrolity - ważna część końskiej diety w okresie letnim

0

Przyszło lato, a z nim wysokie temperatury. Konie pocą się nie tylko podczas treningów. Często podczas większych upałów schodzą mokre z padoków. Przy okazji wytracają ogromną ilość cennych minerałów. Jak więc możemy wspomóc konie od wewnątrz i zadbać, by ich organizmy pozostawały w homeostazie?

              Koń przede wszystkim powinien mieć dostęp do lizawki. Ale, ale! Nie tej smakowej. Na padoku lub w boksie powinna znajdować się lizawka solna dla koni. Zawiera ona niezbędne minerały, które zwierzę wypaca, a są niezbędne do życia. Najpopularniejszym wyborem jest sól himalajska dla koni, taka jak ta -> Sól himalajska . W internecie można znaleźć również lizawki z innymi dodatkami, jak na przykład selen. Jeżeli mamy taką możliwość to warto zainstalować w boksie lub na padoku kilka takich lizawek, żeby stworzyć koniowi „bar lizawkowy”. Taka forma podawania elektrolitów jest o tyle interesująca, że koń sam decyduje, kiedy i ile tej lizawki potrzebuje. Ważne jest, żeby pamiętać o stałym dostępie do wody, kiedy koń ma dostęp do soli!

              Czasami niestety sól nie wystarcza i trzeba konia wspomóc dodatkowo elektrolitami w proszku lub w płynie. Szczególnie zalecamy podawanie ich po treningu lub gdy widzimy, że koń przyszedł mocno spocony z padoku. W zależności od upodobań naszego konia możemy wybrać elektrolity dla koni w proszku lub elektrolity dla konia w płynie. Jeżeli wiemy, że nasz koń nie wydmuchuje suplementów z paszy lub dodajemy je do posiłku mokrego, wtedy możemy wybrać wersję suchą. Jednak, jeśli nasz koń nie daje się tak łatwo wyprowadzić w pole, to warto pomyśleć nad opcją w płynie. Takiego suplementu nasz koń nie wydmucha ze żłobu, a często te preparaty mają kuszące zamachy bądź smaki. Hydrofocus od Horseline ma smak jabłkowy, a Electro Liquid od Over Horse pięknie pachnie wanilią. Przy podawaniu dodatkowych elektrolitów oczywiście nie możemy zapomnieć o stałym dostępie do świeżej wody.

              Podsumowując, ważne jest, żeby zapewnić koniowi dostęp do elektrolitów w tym letnim czasie. Równie ważne jest, aby koń miał cały czas świeżą wodę w poidle.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl