CAVALIADA POZNAŃ
W związku z wyjazdem sklepu na Cavaliadę wysyłki będą realizowane po 12.12. W razie wątpliwości proszę dzwonić pod numer 602374203 , 662518774
Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Wędzidła/kiełzna

Ślinianki York gumowe Ślinianki York gumowe
Producent: York
Cena:

12,00 zł

szt.
zobacz więcej

Wędzidła dla konia w ofercie Cheval Poland

Wędzidła dla konia to niezbędne wyposażenie uzdy czy też końskiego ogłowia. Jego obecność w pysku konia umożliwia swobodne nim sterowanie kierując głowę wierzchowca w określonym przez jeźdźca, pożądanym kierunku. Wędzidła dla konia wykonywane są z różnych materiałów oraz posiadają różne konstrukcje, dzięki czemu mogą zostać dopasowane do temperamentu oraz narowistości zwierzęcia pozwalając na wydajny trening. Zarówno budowa ścięgierza (elementu wędzidła znajdującego bezpośrednio w pysku zwierzęcia), jak i materiał wykonania wędzidła dla konia mają przełożenie na wygodę jego użytkowania a także komfort zwierzęcia, dlatego tak ważnym jest roztropne dobieranie tego typu akcesorium. Duże znaczenie w kontekście wyboru wędzidła dla konia ma charakter jazdy (zawodowy czy rekreacyjny), delikatność pyska (uzależniona od rasy zwierzęcia) a także charakter konia (niektóre są bardziej posłuszne, inne mniej). Uwzględniając te trzy aspekty do wyboru jest wiele rodzajów wędzideł - w ofercie Cheval Poland dostępne są różne ich rodzaje tak, aby każdy jeździec mógł wybrać wędzidło dostosowane do potrzeb jego pupila.

Wędzidła dla koni dostosowane do ich potrzeb

Wędzidła dla konie dostępne w asortymencie Cheval Poland występują w różnych wariantach. Oferujemy wędzidła podwójnie łamane, które są jednym z najpopularniejszych wariantów tego akcesorium i pozwala na efektywne prowadzenie konia bez ryzyka wysuwania się wędzidła z pyska. Dużym atutem tego rodzaju wędzideł jest również zapewnienie swobody przeżuwania zwierzęciu, co jest w przypadku koni naturalnym odruchem. W naszym asortymencie dostępne są wędzidła dla koni stalowe ze wstawkami z miedzi lub smakowych tworzyw (przyjaznych końskiej fizjonomii) a także wędzidła dla koni z wąsami lub wędzidła wielokrążki dostosowane do spięcia elementów uzdy dla konia w dowolnie wybrany sposób. W zależności od umiejętności i doświadczenia jeźdźca wybrane z nich takie jak: wędzidła z pierścieniami w kształcie litery D a także wędzidła dla koni smakowe będą doskonałe dla początkujących sportowców, podczas gdy doświadczeni jeźdźcy z pewnością skorzystają z wyboru bardziej profesjonalnych rozwiązań takich jak chociażby wędzidło Hackamore przystosowane do potrzeb koni z wadą zgryzu lub źle znoszących wędzidło.

Kiełzna dla konia różnej budowy

Kiełzna dla konia i wędzidła występują w różnych wariantach przez wzgląd na to, że zwierzęta mają różnorodne charaktery oraz budowę anatomiczną, co przekłada się na ich mniejszą lub większą wrażliwość na działanie wędzidła. Jak należy to rozumieć? Zasada działania kiełzna dla konia opiera się na nacisk wewnątrz pyska konia, co sprawia, że ten zmuszony jest do reakcji - konie z twardym pyskiem są mniej podatne na działanie wędzidła w związku z czym w ich przypadku bez obaw można zdecydować się na wędzidło z wąsami jednak rozwiązanie to nie jest wskazane dla koni z ras o delikatnym pysku, ponieważ nacisk może go uszkodzić. Wpływ na wybór kiełzna mają naturalnie również umiejętności jeźdźca - należy pamiętać o tym, że prowadzenie konia powinno się odbywać przy wykorzystaniu łydek i pięt przylegających do boków zwierzęcia a nie poprzez ciągnięcie go za pysk. Im bardziej zaawansowany jest jeździec tym mniejsze wsparcie stanowi dla niego wędzidło, dlatego wybierając kiełzna dla konia kierować się należy przede wszystkim komfortem zwierzęcia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl