Producenci
Promocje
244p - musli metaboliczne 12 kg - ważność do 22.06. - Il Campi.one
244p - musli metaboliczne 12 kg - ważność do 22.06. - Il Campi.one

81,60 zł

Cena regularna: 96,00 zł

Najniższa cena: 96,00 zł
144p - bazowy pellet dla koni niepracujących - ważność do 26.06. - 20 kg - Il Campi.one
144p - bazowy pellet dla koni niepracujących - ważność do 26.06. - 20 kg - Il Campi.one

84,15 zł

Cena regularna: 99,00 zł

Najniższa cena: 99,00 zł
szt.
344p - mesz dietetyczny 15 kg - ważność do 21.06. - Il Campi.one
344p - mesz dietetyczny 15 kg - ważność do 21.06. - Il Campi.one

90,10 zł

Cena regularna: 106,00 zł

Najniższa cena: 106,00 zł
szt.
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Wędzidła dla koni

Łącznik/Paski do Pelhamu - Horze Łącznik/Paski do Pelhamu - Horze
Producent: Horze
Cena:

70,00 zł

szt.
zobacz więcej
Skórzane Hackamore - Horze Skórzane Hackamore - Horze
Producent: Horze
Cena:

279,00 zł

szt.
zobacz więcej
Ślinianki York gumowe Ślinianki York gumowe
Producent: York
Cena:

12,00 zł

szt.
zobacz więcej

Wędzidła dla konia to niezbędne wyposażenie uzdy czy też końskiego ogłowia. Ich obecność w pysku konia umożliwia swobodne nim sterowanie, kierując głowę wierzchowca w określonym przez jeźdźca, pożądanym kierunku. Oferujemy szeroki asortyment wędzideł, dostosowanych do różnorodnych potrzeb koni i ich właścicieli.

Dlaczego odpowiednie wędzidło jest tak ważne?

Wędzidła dla konia wykonywane są z różnych materiałów oraz posiadają różne konstrukcje, dzięki czemu mogą zostać dopasowane do temperamentu oraz narowistości zwierzęcia, pozwalając na wydajny trening. Zarówno budowa ścięgierza (elementu wędzidła znajdującego się bezpośrednio w pysku zwierzęcia), jak i materiał wykonania wędzidła dla konia mają przełożenie na wygodę jego użytkowania a także komfort zwierzęcia. Duże znaczenie w kontekście wyboru wędzidła dla konia ma charakter jazdy (zawodowy czy rekreacyjny), delikatność pyska (uzależniona od rasy zwierzęcia), a także charakter konia (niektóre są bardziej posłuszne, inne mniej).

Wędzidła dostosowane do potrzeb koni

W ofercie Cheval Poland dostępne są różne rodzaje wędzideł, tak aby każdy jeździec mógł wybrać wędzidło dostosowane do potrzeb jego podopiecznego. Oferujemy wędzidła podwójnie łamane, które są jednym z najpopularniejszych wariantów tego akcesorium i pozwalają na efektywne prowadzenie konia bez ryzyka wysuwania się wędzidła z pyska. Dużym atutem tego rodzaju wędzideł jest również zapewnienie swobody przeżuwania zwierzęciu, co jest w przypadku koni naturalnym odruchem. W naszym asortymencie dostępne są wędzidła dla koni stalowe ze wstawkami z miedzi lub smakowych tworzyw (przyjaznych końskiej fizjonomii) a także wędzidła dla koni z wąsami lub wędzidła wielokrążki dostosowane do spięcia elementów uzdy dla konia w dowolnie wybrany sposób. W zależności od umiejętności i doświadczenia jeźdźca, wybrane z nich takie jak wędzidła z pierścieniami w kształcie litery D a także wędzidła dla koni smakowe będą doskonałe dla początkujących sportowców, podczas gdy doświadczeni jeźdźcy z pewnością skorzystają z wyboru bardziej profesjonalnych rozwiązań takich jak chociażby wędzidło ujeżdzeniowe Hackamore, przystosowane do potrzeb koni z wadą zgryzu lub źle znoszących wędzidło.

Kiełzna dla konia różnej budowy

Kiełzna dla konia i wędzidła występują w różnych wariantach przez wzgląd na to, że zwierzęta mają różnorodne charaktery oraz budowę anatomiczną, co przekłada się na ich mniejszą lub większą wrażliwość na działanie wędzidła. Zasada działania kiełzna dla konia opiera się na nacisk wewnątrz pyska konia, co sprawia, że ten zmuszony jest do reakcji. Konie z twardym pyskiem są mniej podatne na działanie wędzidła, w związku z czym w ich przypadku bez obaw można zdecydować się na wędzidło z wąsami. Jednakże, rozwiązanie to nie jest wskazane dla koni z ras o delikatnym pysku, ponieważ nacisk może go uszkodzić. Wpływ na wybór kiełzna mają naturalnie również umiejętności jeźdźca – należy pamiętać o tym, że prowadzenie konia powinno się odbywać przy wykorzystaniu łydek i pięt przylegających do boków zwierzęcia a nie poprzez ciągnięcie go za pysk. Im bardziej zaawansowany jest jeździec, tym mniejsze wsparcie stanowi dla niego wędzidło, dlatego wybierając kiełzna dla konia, kierować się należy przede wszystkim komfortem zwierzęcia.

Gdzie kupić wędzidło ujeżdżeniowe? Sklep chevalpoland.pl

Sklep dla jeźdźców Cheval Poland to miejsce, w którym można zaopatrzyć się we wszystko, co jest potrzebne do uprawiania jeździectwa, w tym wędzidła ujeżdżeniowe dla koni od renomowanych producentów. Intuicyjny podział według rodzajów i praktyczna wyszukiwarka ułatwiają znalezienie najlepszych produktów dopasowanych do potrzeb.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl