Producenci
Promocje
Bryczesy z pełnym lejem Grand Prix II - damskie - Horze
Bryczesy z pełnym lejem Grand Prix II - damskie - Horze

299,00 zł

Cena regularna: 599,00 zł

Najniższa cena: 599,00 zł
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Pielęgnacja kopyt

Olej do kopyt z brokatem - Berkana Olej do kopyt z brokatem - Berkana
Producent: Berkana
Cena:

105,00 zł

szt.
zobacz więcej
Smar do kopyt - Berkana Smar do kopyt - Berkana
Producent: Berkana
Cena:

75,00 zł

szt.
zobacz więcej

Pielęgnacja kopyt konia obowiązkiem każdego jeźdźca

Pielęgnacja kopyt konia to nie tylko zabieg higieniczno-pielęgnacyjny mający na celu dokładne ich wyczyszczenie przed treningiem, ale również zabiegi konserwujące mające ochronić je przed wpływem niekorzystnych czynników zewnętrznych. Końskie kopyta, choć z zewnątrz twarde i wytrzymałe, od spodu są bardzo wrażliwą tkanką, której uszkodzenie może prowadzić nie tylko do wyłączenia konia z treningów, ale przede wszystkim rozwoju infekcji mogącej skutkować unieruchomieniem wierzchowca. Jako opiekun konia każdy jeździec odpowiedzialny jest za pielęgnację kopyt konia i zabezpieczenie ich przed gniciem, rozwojem chorób oraz infekcji bakteryjnych i grzybiczych. Pielęgnacja kopyt konia wpływa na ich wzmocnienie a także zdecydowanie lepszy wygląd ich budulca - oleje i smary pozwalają nie tylko wzmocnić kopyto, ale również nadają mu blasku. Spraye do kopyt oraz inne preparaty takie jak żele na gnijące strzałki mają natomiast właściwości wzmacniające a ich skład zapobiega rozwojowi infekcji najbardziej wrażliwych części budowy końskich kopyt. Jako osoba dosiadająca wierzchowca i eksploatująca jego zasoby (niezależnie od tego czy wykonujesz to sportowo, czy rekreacyjnie) odpowiadasz za stan zdrowia zwierzęcia, dlatego warto nie tylko czyścić kopyta przy użyciu kopystki, ale również zabezpieczać je przystosowanymi do tego celu preparatami. Pamiętaj, że jeśli nie jesteś właścicielem konia a jedynie go dzierżawisz lub korzystasz ze zwierząt udostępnianych przez stadninę, zanim podejmiesz jakiekolwiek kroki w kierunku pielęgnacji końskich kopyt oraz zwierzęcia, w pierwszej kolejności uzyskaj pozwolenie!

Pielęgnacja kopyt końskich z Cheval Poland

W ofercie sklepu jeździeckiego Cheval Poland dostępne są środki higieniczne i preparaty pozwalające na efektywną i wydajną pielęgnację końskich kopyt. W naszym asortymencie dostępne są smary do jasnych oraz ciemnych kopyt, oleje i spraye wzmacniające puszkę kopyta a także środki przeciwzapalne i przeciwbakteryjne, które zapobiegają gniciu strzałek i rozwijaniu się w nich wszelkiego rodzaju infekcji. Pielęgnacja kopyt końskich wymagać może również użycia balsamów lub lakierów, które nadadzą im blasku i zdrowego wyglądu. Oferowane przez nas środki i preparaty do pielęgnacji końskich kopyt to wyroby znanych i zaufanych producentów, dzięki czemu gwarantujemy najwyższą jakość i bezpieczeństwo użytkowania kosmetyków dostępnych w naszym asortymencie.

Pielęgnacja kopyt u konia - strzałek oraz puszki kopyta

Szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy w ściółce w związku z niskimi temperaturami na zewnątrz oraz wilgocią, zaczynają rozwijać się grzyby oraz namnażać bakterie, końskie kopyta są narażone na rozwój infekcji. Sprzyjające spadkowi odporności warunki atmosferyczne powodują, że pielęgnacja kopyt u konia w sezonie jesienno-zimowym jest bardzo ważna. Dowiedz się, co powoduje gnijące strzałki i skorzystaj z naszej oferty, żeby we właściwy sposób przeciwdziałać temu procesowi. Zadbaj o zdrowie swojego wierzchowca - pielęgnacja kopyt u konia jest jednym z pierwszych kroków, które warto podjąć w tym kierunku. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem i wyboru niezawodnych środków do pielęgnacji kopyt u konia!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl