CAVALIADA POZNAŃ
W związku z wyjazdem sklepu na Cavaliadę wysyłki będą realizowane po 12.12. W razie wątpliwości proszę dzwonić pod numer 602374203 , 662518774
Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Lonża

Lonża dla konia - do czego służy

Lonża dla konia jest jednym z podstawowych akcesoriów, w jakie musi się zaopatrzyć każdy jeździec. Lonża to kilkumetrowa lina, na której prowadzi się konia podczas jazdy. Z jej pomocą instruktor może kontrolować wszystkie ruchy konia. Jedną z zalet lonżowania jest nauka posłuszeństwa. Zwierzę prowadzone na lonży może wyrobić sobie swój rytm i regularność stawiania kroków. Lonżowanie pomaga zwierzęciu w rozluźnieniu i gimnastyce, natomiast osobie siedzącej na koniu ułatwia skoncentrowanie się na ćwiczeniu równowagi i wyrabianiu dosiadu. Lonża konia może zastępować jazdę pod siodłem, w przypadku nieobecności jeźdźca, a przy okazji budować prawidłową muskulaturę u konia. W naszym sklepie znajdziesz różne rodzaje lonży dla konia. Lonża bawełniana występuje w kilku wersach kolorystycznych i ma długość 8,5 m. Lonża dla konia ze stoperami będzie idealna dla wierzchowców, które mają skłonności do wykonywania gwałtownych ruchów, są bardzo płochliwe. Mamy też lonże fluorescencyjne w kilku kolorach, które są bardzo dobrze widoczne w ciemności. 


Lonże dla koni - jaki sprzęt do lonżowania jest najlepszy?

Lonże dla koni mają różną długość. Ponieważ lonżując konia musimy pamiętać o bezpieczeństwie nie tylko zwierzęcia, ale także swoim, lonża powinna mieć długość co najmniej 8m. Taka długość zapewnia wygodę i komfort podczas treningu konia. Drugą ważną rzeczą na jaką należy zwrócić uwagę oprócz długości liny, jest jej grubość. Cienkie lonże dla koni, lub te wykonane z miękkiej taśmy, mogą ocierać dłonie lonżującego. W asortymencie sklepu jeździeckiego Cheval znajdziemy różnego rodzaju lonże dla koni. Niektórzy uważają, że najlepiej sprawdzają się lonże bawełniane. Nasze lonże bawełniane występują w czterech kolorach. Wszystkie mają długość 8,5m oraz posiadają dobrej jakości karabińczyk w srebrnym kolorze. Oprócz lonży do lonżowania potrzebne będą: kawecan, bat do lonżowania, pas do lonżowania, owijki oraz rękawiczki. Wszystkie pozostałe elementy wyposażenia także znajdziesz w naszym sklepie. Robiąc zakupy najlepiej skorzystać z wyszukiwarki umieszczonej na górze strony.

Lonża do konia - pięć powodów dla których lonżujemy konia


Wielu początkujących jeźdźców uważa, że lonża do konia służy jedynie wyprowadzeniu zwierzęcia i zapewnieniu mu odrobiny ruchu każdego dnia. Jednak tak naprawdę lonżowanie ma wiele zalet i pełni kilka ważnych funkcji:

  1. Lonżowanie pomaga młodym koniom się rozwijać. Lonża wspomaga zwierzę w nauce równowagi, która będzie niezbędna do noszenia w przyszłości jeźdźca. Jest to o tyle ważne dla konia, że pomaga uniknąć przeciążeń i kontuzji podczas jazdy z człowiekiem.
  2. Lonżowanie buduje szacunek i uczy młode osobniki pracy z człowiekiem. 
  3. Zdarza się, że koń ma bardzo dużo energii, dzięki lonżowaniu może spalić jej nadmiar.
  4. Lonżowanie pomaga młodym koniom przyzwyczaić się do siodła i pozostałego sprzętu.
  5. Lonże dla koni spełniają niejako funkcje sprzętu wspomagającego diagnostykę wad postawy u konia. Lonżując konia, można w łatwy sposób wykryć np. kulawiznę czy inne wady, nieregularności ruchu.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl